ua ru

Креативність мовлення та мислення

Більшість мріє стати гарними спікерами, промови яких будуть слухати із затамованим подихом.

В цьому випадку необхідно знати також, що відповідати своїм слухачам або співрозмовникам. Досить важливо, щоб ваша відповідь була лаконічною, красномовною та зрозумілою. Нечасто люди народжуються з навичкою створення креативної промови. Для цього потрібно розвиватися та систематично тренуватися. І для поліпшення креативності мовлення ми зібрали для вас п’ять найбільш ефективних вправ. Приділяючи їм час, ви зможете досягти певних завдань набагато швидше. Додайте більше зусиль. Будьте не тільки гідним спікером, промова якого буяє гарними виразами, але й прекрасним співрозмовником. З яким можна розмовляти на будь-які теми.

  1. Незвичайні словосполучення. Зміст вправи полягає в тому, щоб придумувати словосполучення зі словами, що мають протилежне значення. Приміром, м’який камінь, низький велетень, круглий квадрат, гарячий лід і т.д. Так ви будете вчитися сприймати реальність нестандартно, виходячи за межі звичних речей.
  2. Розшифрування. Виберіть будь-яке слово та уявіть, нібито це абревіатура. Після цього намагайтеся підібрати розшифрування до кожної букви. Таким чином, щоб все логічно скомпонувалося в одному реченні. Приміром, слово «зима». Розшифрування: Злий Ішак Мне Апельсин. Зміст зрозумілий. Спочатку може бути не так-то просто, але незабаром ви звикнете до цієї вправи. Почнете робити все автоматично.
  3. Монолог на задану тему. Візьміть будь-яку тему. Спочатку варто обрати знайому, і протягом п’яти хвилин говоріть тільки на цю тему. Говорите максимально грамотно, впевнено, красномовно, не запинаючись і не використовуючи слова-паразити. Завдяки такому виступу ваш мозок стане працювати швидше. Спочатку може бути важко вимовити хоча б три речення. Однак потім ваші думки почнуть розвиватися, хоча логіка промови і буде недосконалою. Виконання вправи потрібно довести до певної стадії. Щоб у вашій промові були відсутні паузи та істотні ляпи.
  4. От якби ж то. Прекрасним способом тренування креативності мовлення та мислення є міркування на неуявні та фантастичні теми. Наприклад: Що, якби коти та собаки могли говорити? Що, якби інженери не створили автомобіль? Що, якби в атмосфері був відсутній кисень? Що, якби люди вміли телепортуватися? Відповідаючи на подібні питання, не робіть це примітивно. Намагайтеся розкрити вашу точку зору цілком, в усіх деталях і фарбах, нехай навіть казкових.
  5. Художник. Ще одна вправа, що сприяє розвитку креативності мислення та мовлення. Щоразу, коли ви бачите що завгодно, уявіть, нібито це картина. Ваше завдання – назвати її. Приміром, ви побачили, як по дорозі їде чоловік на мотоциклі. Цій картині можна дати назву «Вояж замисленого мандрівника». Досить важливо, щоб назва була не шаблонною, накшталт «поїздка» або «мотоцикліст».