ua ru

10 помилок оратора початківця

 Щоб осягнути таємниці ораторського мистецтва, необхідно не припускатися деяких помилок.

Застосовуйте наступні рекомендації і тоді ваша рішучість і самовладання безсумнівно зростуть!

Помилка №1: Невідповідність. Якщо зміст вашої промови не відповідає його тону, поставі та міміці, слухачі одразу це помітять. Впевнено передавайте їм свій позитивний настрій. Якщо ж ви не відчуваєте радості, не потрібно брехати.

Помилка №2: Виправдання. Аудиторії зовсім не важливо, схвильовані ви чи ні, скільки часу витратили на підготовку доповіді та ін. Тому не варто перед нею звітувати. Так нерідко починають свій виступ новачки, що намагаються викликати співчуття публіки та випросити прощення за погану доповідь.

Помилка №3: Вибачення. Новачки, що виступають перед аудиторією, часто вибачаються, наче знімаючи з себе провину за нецікаву промову, недоглянуте вбрання, запізнення і т.д. Бажано з самого початку не допускати того, за що буде потрібно вибачатися.

Помилка №4: Очі й брови. Це — основна деталь міміки промовця, що не тільки вказує на емоційний стан, але й керує ним. Якщо вони будуть показувати те саме, що і промова, ви сподобаєтеся аудиторії.

Помилка №5: Добір фраз. Ваша промова повинна формувати необхідну вам картину в головах публіки. Формуйте гарний настрій позитивними фразами — адже настрій аудиторії впливає на багато чого!

Помилка №6: Відсутність гумору. Краще інформативної доповіді — тільки цікава доповідь! Привнесіть у свій виступ посмішку, додайте гумору, розкажіть смішну історію в тему доповіді. Вдячна аудиторія відповідатиме вам схваленням та доброзичливістю.

Помилка №7: Зарозумілість. Не думайте, що публіка дурніша за вас, бо в іншому випадку вам можуть відплатити тією ж монетою. Гонор і гордовитість можуть стати вашими ворогами. Щиро зізнавайтеся у своєму знанні або незнанні – так ви зможете завоювати симпатію публіки.

Помилка №8: Метушливість. Завдяки тому, як пересувається оратор, можна запросто зрозуміти чи щодо його впевненості у собі. Налагодіть зі свого місця візуальний контакт з усіма слухачами. Пересувайтеся впевнено, контролюючи простір навколо себе. Різні частини промови відзначайте зміною положення.

Помилка №9: Одноманітність. Ніщо так не втомлює, як промова сумним одноманітним голосом. Щоб утримувати увагу аудиторії, гарний оратор повинен періодично регулювати гучність та силу власного голосу. Затихати і говорити трохи повільніше, а також додавати голосу значимості та напруженості.

Помилка №10: Відсутність пауз. Іноді промовець вимагає часу для того, щоб поміркувати, звіритися зі своїми замітками. А іноді щоб просто випити води. Аудиторії ж необхідні паузи, щоб зрозуміти виголошену промову. Професіонали-Оратори роблять паузи у своєму виступі спеціально. Так вони створюють зворотний зв’язок від своїх слухачів.