ua ru

Що робить оратора таким, що запам’ятовується

Раціональне використання часу, що виділяється на виступ перед публікою — одне з пріоритетних завдань оратора. Готуючись до виголошення промови, спікер ретельно продумує кожну деталь, приділяє увагу не тільки смисловим навантаженням тексту, а й найбільш ефективному методологічному наданню інформації. Аналогічно чинять й актори, представники бізнесу, управлінці та політики. Вони використовують різні способи набуття статусу особистості цікавої й такої, що запам’ятовується та досконало володіє мистецтвом красномовства.

ОРАТОРСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ: ЯК СТАТИ НЕЗАБУТНІМ СПІКЕРОМ?

Щоб продекламовані слова були не тільки правильно зрозумілими, а й процитованими вдячними слухачами, оратори вдаються до таких прийомів:

  1. Опрацювання дикції. Риторика передбачає проведення роботи над дикцією. Голос повинен бути приємним. Якщо дані від природи відсутні, то цьому допоможуть дихальні техніки, уроки акторської майстерності, проведення регулярних тренінгів по коректуванню вимови з використанням скоромовок.
  2. Експерименти з інтонацією. Монотонні мови змушують слухачів відволікатися, подумки переключатися на інші теми. Щоб не втрачати увагу аудиторії, професіонали віртуозно використовують різну інтонацію.
  3. Турбота про комфорт кожного присутнього в залі. Розбавляючи суху мову різними прикладами з життя, відмовившись від оперування складними термінами, спікер проявляє своє дбайливе ставлення до учасників семінару, конференції та інших заходів. Виступ виходить ємним, лаконічним й виразним.

ЯКОСТІ ВИДАТНОГО ОРАТОРА

Крім авторського стилю виступу досвідчені оратори мають ряд рис характеру, які забезпечують професійну перевагу над колегами. це:

  • природна харизма;
  • чарівність;
  • почуття гумору.

Такий спікер відмінно підтримує зворотний зв’язок — блискуче відповідає на питання, чи не боїться перед необхідністю зімпровізувати на сцені, діє впевнено та невимушено. Не дивно, що сказані слова легко запам’ятовуються, а про особу оратора у публіки складається захоплене уявлення.