ua ru

Як розвинути в собі комунікабельність?

Якщо в графі резюме серед особистих якостей згадується комунікабельність, і навик досить розвинений, шанси побудувати кар’єру зростають у декілька разів. Успішні люди досконало володіють цим мистецтвом — вміють завойовувати увагу та інтерес оточуючих, швидко заводять знайомства й встановлюють міцні соціальні зв’язки.

НИЗЬКА КОМУНІКАБЕЛЬНІСТЬ: НАСЛІДКИ ПРОБЛЕМИ

У ситуації, коли замість невимушеної бесіди з малознайомою людиною виникають напружені паузи, і розмова не клеїться, бувало багато людей. Вона викликає різні почуття — невпевненість, збентеження, незручність, однак каже про одну проблему — недостатній рівень комунікативних навичок. Людина не вміє підтримувати спілкування, відмовляється від публічних виступів, важко завойовує розташування серед товаришів по службі, боїться прилюдно відстоювати свою точку зору. У неї навіть можуть з’явитися ознаки соціофобії — стану, при якому повністю відсікаються контакти з навколишнім світом.

ЯК ОВОЛОДІТИ МИСТЕЦТВОМ КОМУНІКАБЕЛЬНОСТІ?

Якщо проблема не спровокована глибокими психологічними травмами, і людина не бажає свідомо захищати себе від спілкування, її можна вирішити. Насамперед потрібно розпрощатися з сором’язливістю та соромом, зумівши подолати себе. Також будуть корисні регулярні практичні вправи:

  1. Розмова з уявним співрозмовником. Потрібно тренуватися розповідати про самі прозаїчнї предмети, нехай навіть слухачем монологу буде уявний співрозмовник. Потрібно видати масу інформації, зробити акцент на деталях, придумати передісторію. Час розповіді від заняття до заняття потрібно збільшувати, користуючись для зручності секундоміром.
  2. Продовження думки диктора. Необхідно включити будь-яку передачу, послухати диктора протягом хвилини, а потім самостійно продовжити його мову. Це найкраща методика для поліпшення гнучкості мислення, уяви, вміння генерувати думки.
  3. Робота перед дзеркалом. Хороший оратор не тільки розпізнає емоції інших осіб, зчитуючи міміку та жести, а й вміє виявляти свої почуття. Щоб вираз обличчя не здавався награним і неприродним, потрібно встати перед дзеркалом і висловити сумнів, радість, розчарування, здивованість та ін.

При розвитку здатності до комунікацій спілкування відіграє ключову роль. Потрібно користуватися будь-якою можливістю поговорити з оточуючими на цікаві теми, отримуючи в процесі бесіди непідробне задоволення. Не буде зайвою й допомога професіоналів. Відвідування школи красномовства доведе, що кожному під силу побороти проблеми, стати відкритим і талановитим співрозмовником.