ua ru

10 способів утримати увагу аудиторії

Мабуть, всі люди мають в житті ситуації, коли їм потрібно з’явитися з промовою перед публікою.

Але як утримати увагу слухачів протягом всієї

промови, особливо якщо вона триватиме не короткий період часу?

1. Вибудовуйте свою промову логічно. Для збереження інтересу аудиторії, ваше промова має бути впорядкованою, аргументованою, зрозумілою.

2. Залучайте аудиторію до процесу вашої доповіді. Можете адресувати публіці питання, що змусять її подумати. Цей метод робить слухачів своєрідними учасниками виступу, які стежать за промовою доповідача.

3. Розкрийте у своїй промові будь-яку нову цікаву інформацію або неординарно трактуйте всім відомі факти. В іншому випадку, інтерес аудиторії різко піде на спад, і вони нудьгуватимуть або взагалі розчаруються.

4. Доступно викладайте свої думки. Перенасиченість мовлення спеціальною термінологією та довгими фразами не додає уваги до оратора. Виголошувати промову доцільніше максимально доступними для аудиторії словами.

5. Використовуйте під час своєї доповіді різноманітні образи, цитати та порівняння, часто змінюйте інтонацію голосу. Прикрасою доповіді стануть також «ліричні паузи» — коли доповідач розповідає якусь цікаву історію з власного досвіду, наводить цитату персонажа з книжки-бестселера, кінофільму або розповідає смішний тематичний анекдот.

6. Акцентуйте увагу на інтересах аудиторії. Торкайтеся в своїй промові почуттів та актуальних тем для слухачів. Налагоджуйте довірливі відносини, спілкуючись з аудиторією – це викличе в них живий відгук.

7. Виголошуйте промову максимально невимушено. Якщо ви будете надто напружені та монотонні, зберегти увагу аудиторії не вийде. Виступайте так, начебто ви спілкуєтеся з друзями. Це можливо лише тоді, коли оратор переконаний у власних словах і показує у своєму мовленні щирість.

8. Не говоріть занадто швидко або навпаки. Підтримуйте розміряний темп мовлення, робіть час від часу короткі паузи для розуміння сказаного.

9. Утримуйте візуальний контакт зі своїми слухачами. Так ви зможете миттєво зорієнтуватися та зберегти увагу аудиторії за допомогою одного з вищезгаданих способів.

10. Підберіть найкращий час для доповіді. Вам слід донести до слухачів усі свої думки та ідеї, але не слід надто затягувати свою промову.