ua ru

Що одягти на публічний виступ

Публічний виступ — це привід приділити особливу увагу своєму зовнішньому вигляду. Основи красномовства справлять враження

на аудиторію.

Відбудеться це тільки в тому випадку, якщо оратор буде виглядати відповідно. Під час виступу перед публікою оратори сидять за круглим столом, стоять на підвищенні, на сцені за мікрофоном і так далі. З урахуванням особливостей виступу та самої аудиторії слухачів і підбирається певний одяг для оратора.

Сила мовлення оратора має відповідати силі його зовнішнього вигляду. Стиль одягу для такого випадку має бути презентабельним, вишуканим та підкреслювати дистанцію. Виходячи з цього, доцільніше буде дотримуватися класики та добре продумати всі деталі. При цьому слід одягати такий одяг, в якому ви не будете відчувати дискомфорту та відволікатися. У вас не повинно виникати питання: «Чи пасує це мені?». Не варто одягати абсолютно нові речі, які ви не носили раніше. Ваше вбрання не повинно заважати вашому виступу та забирати увагу ваших слухачів.

ЕФЕКТИВНИЙ ВИСТУП ПЕРЕД ПУБЛІКОЮ

Ефективне правило гарного виступу перед публікою полягає в тому, щоб не допустити дисбалансу між тим, що диктують основи красномовства, і тим, у що ви одягнені. На офіційних виступах рекомендується одягати класичний костюм темного відтінку, світлу вільну сорочку та вишукану краватку. Контрастування кольорової гами, діловий костюм забезпечать позитивний настрій аудиторії до вас та успішний виступ. Краватка не має рябіти, щоб не відволікати слухачів від обличчя промовця, разом з цим їй не слід бути занадто монотонною та невиразною. Краще віддавати перевагу аксесуарам з матових матеріалів, виконаних у традиційних синіх, червоних, бордових відтінках з ледь видимим орнаментом. Довжина краватки має бути такою, щоб її кінчик ледве доходив до пояса.

ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД ОРАТОРА НА ПУБЛІЧНОМУ ВИСТУПІ

Якщо оратор виступає перед невеликою кількістю слухачів і їх склад досить-таки однорідний та ясний, то можна трохи підлаштуватися. Наприклад, виступаючи для молодих людей до 30 років, можливий більш неформальний образ: штани вільного фасону, яскравий піджак у клітину, але все одно краватка. Для представниць прекрасної статі варто акцентувати увагу на елегантності, однак діловий костюм – невід’ємна складова образа. Також варто відзначити, що в жодному разі не можна виходити на публіку в чоботах або черевиках, призначених для вулиці, бруду та снігу. Це зневажливо по відношенню до слухачів.