ua ru

Що таке правильна мова?

Красномовство і здатність чітко висловлювати свої думки вважаються головними показниками рівня освіти та виховання людини.

Слова паразити, неправильна побудова речень, незв’язні фрази псують перше враження про співрозмовника та відбивають бажання до подальшого спілкування з ним. Власникові красивої мови набагато легше знайти багато нових друзів, знайти супутника життя і влаштуватися на престижну роботу. Уміння правильно доносити свої думки знадобиться як в особистому житті, так і в побудові кар’єри.

ОСНОВНІ СКЛАДОВІ ПРАВИЛЬНОГО МОВЛЕННЯ

Чіткого визначення, що таке правильна красива мова, не існує. Поняття має на увазі вміле користування своїм словниковим запасом, грамотна побудова фраз і послідовний виклад доносімой інформації.

Техніка красивої мови об’єднує в собі такі складові:

  • Правильна дикція з чіткою вимовою всіх голосних і приголосних звуків
  • Стислість, точність і зрозумілість викладу без використання слів паразитів і зайвих вигуків
  • Грамотна побудова пропозицій і логічне оповідання
  • Правильне дихання для вмілого використання всіх можливостей ораторського мистецтва
  • Багатий словарний запас
  • Вміле використання різних інтонацій, жестикуляції і міміки.

Придбання всіх цих навичок самостійно є процесом тривалим і складним. Для цього потрібно читати багато літератури, щодня виконувати вправи для постановки голосу і дихання. Швидко освоїти всі тонкощі ораторського мистецтва допоможе наша школа правильного мовлення.

ЧОГО НАВЧАЮТЬ У ШКОЛІ КРАСНОМОВСТВА

Уроки правильного мовлення включають теоретичні та практичні заняття, які навчать говорити красиво, легко і переконливо. Спеціальні тренінги допоможуть впоратися з різними проблемами спілкування, в тому числі з хвилюванням при виступі перед публікою. У школі вчать навичкам невимушеного спілкування з аудиторією, умінню захоплювати її увагу і підтримувати інтерес до свого виступу на протязі всієї промови. У школі проводяться уроки з постановки правильного дихання, мистецтва використання різних інтонацій голосу, посилення впливу слів за допомогою міміки обличчя і техніки жестикуляції. Ці складові допоможуть зробити мову більш переконливою і виразною. Уроки в школі слід закріплювати самостійними заняттями вдома. Прикладом красивої і правильної мови можуть служити твори відомих класиків. Читаючи таку літературу, можна значно поповнити власний словниковий запас і осягнути основні правила викладу думок. Красива і грамотна мова допоможе добитися великих успіхів в житті.