ua ru

Для чого потрібна акторська майстерність в житті

«ВЕСЬ СВІТ — ТЕАТР»: ЯК АКТОРСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ МОЖЕ СТАТИ В НАГОДІ В ЖИТТІ

Курси акторської майстерності для багатьох здаються звичайним хобі — адже далеко не кожен прагне стати професійним артистом, а ще меншій кількості людей вдається досягти успіху в цій професії. Однак придбані навички сценічного мистецтва здатні значно покращити життя людині, допомогти їй в побудові міжособових зв’язків і кар’єри.

ПОДОЛАННЯ СТРАХУ ПЕРЕД АУДИТОРІЄЮ — ВАЖЛИВЕ ВМІННЯ ДЛЯ БАГАТЬОХ СФЕР ЖИТТЯ

Кожній людині, часто або не дуже, доводиться виступати перед публікою — це як робоча нарада, презентація, так і урочисті промови, тости на святах. Актори з огляду на рід занять повинні вміти абстрагуватися від тривожних очікувань засудження глядачів. Відповідно, перейняти це вміння — значить, зробити перший крок на шляху до осягнення ораторської майстерності.

ОРАТОРСЬКЕ МИСТЕЦТВО — ЗНАЧНА ЧАСТИНА АКТОРСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Артист-професіонал досконально управляє своїм голосом, артикуляцією, жестами та мімікою, щоб втілити той чи інший образ максимально реалістично. Тому, якщо немає можливості відвідувати курси публічних виступів, можна замінити їх курсами акторської майстерності.

СМІЛИВІСТЬ ІМПРОВІЗАЦІЙ — ЗАПОРУКА ЗДАТНОСТІ ЗНАХОДИТИ ВИХІД В НЕПЕРЕДБАЧЕНИХ ОБСТАВИН

У театрі та кіно не кожен раз можна сподіватися на допомогу суфлера. Власне, як і в житті виникає потреба оперативно зорієнтуватися в ситуації і знайти з неї найраціональніший вихід — адже кожен сам за себе. Під час репетицій такий навик розвивається в безпечній обстановці — після того, як він буде відпрацьований до потрібного рівня, життєві сюрпризи вже не будуть вводити в ступор і вибивати з колії.

РОЗВИТОК ПАМ’ЯТІ — ОБРАЗНОЇ, ЛОГІЧНОЇ, ЕМОЦІЙНОЇ, МОТОРНОЇ

Відмінна пам’ять стане в нагоді абсолютно будь-якій людині:

  • Уміння заучувати тексти напам’ять.
  • Здатність запам’ятовувати логічні ланцюжки (щоб потім будувати нові).
  • Можливість швидко згадувати свої або чужі емоційні прояви, цікаві образи.
  • Тримати в пам’яті та відтворювати специфічні рухи (щоб, наприклад, навчитися танцювати або освоїти новий вид спорту).
  • Натренована пам’ять також підвищує впевненість в собі — адже не потрібно буде шукати записи в разі, коли від швидкості виконання завдання залежить багато чого.

ОСВОЄННЯ ЕФЕКТИВНОЇ КОМУНІКАЦІЇ

Щоб домогтися злагодженої гри, акторам необхідно активно і дієво спілкуватися між собою. Відвідування акторських курсів допоможе розвинути «софт-скілз» (вміння комунікувати) — цей термін, що прийшов з менеджменту IT-компаній, зараз вказаний в описі практично будь-якої вакансії, пов’язаної з командною роботою. Крім того, здатність чітко висловлювати свої думки й домовлятися з людьми необхідна для сімейного життя, правильного виховання дітей.

УМІННЯ СПРАВИТИ ПОТРІБНЕ ВРАЖЕННЯ

У багатьох робочих ситуаціях потрібно завоювати прихильність іншої людини — ейчара, керівника, ділового партнера, покупця і т.д. Родинних взаємин це теж стосується — старше покоління зазвичай досить консервативне, і, щоб отримати їх повагу, доводиться іноді до цього підлаштовуватися, «грати роль».

РОЗУМІННЯ ВЛАСНИХ ПОЧУТТІВ, ЕМОЦІЙ, МОТИВІВ І ЕМПАТІЯ

Регулярно вживаючись в нові ролі на сцені, можна навчитися здатності краще розуміти себе і свої мотиви поведінки. Людина легко зможе поставити себе на місце іншого, що допоможе об’єктивно оцінювати дії свого колеги, друга і навіть конкурента. Тобто, через акторське мистецтво приходить здатність до уваги до себе, співпереживання до інших (розуміння витоків, як позитивних, так і негативних, емоцій у співрозмовника), і справедливим судженням.