Із чого формується харизма оратора?
Оратор не зацікавить свою аудиторію, якщо вона не відчує в ньому якусь внутрішню силу – харизму.
Харизма – свого роду влада, яка побудована на силі особистісних якостей спікера. Це вміння вести людей за собою. Безумовно, справжній оратор має бути харизматичною особистістю.
До основних ознак харизми оратора варто віднести наступні:
- вміння спілкуватися, глузувати з себе, демонструвати свої гідні сторони
- яскрава зовнішність
- сила характеру, упевненість у собі
- вміння бути несхожим на інших, вірити в свої сили
- відмінні риторичні здібності, красномовство
- професіоналізм в конкретній сфері діяльності.
Багато експертів стверджують, що існує два головні фактори, що надають і формують харизму в людині. Саме завдяки ним можна опанувати всіма секретами високого авторитету. А також здатністю майже гіпнотично впливати на оточення.
- Традиції. Кожен народ має свої традиції, що базуються на характерних для його місця проживання особливостях. Зокрема погодних умовах, фізіологічних властивостях, психоемоційних і інших аспектах. Сотні років ці традиції відшліфовуються та несуть в собі всі особливості мислення народів. Вивчивши їх, оратор зможе збагатити як свою особистість, так і власне мовлення.
- Знання. Лише людина, що багато знає, зможе тривалий час утримувати слухачів і надихнути їх на повернення до нього. Знання менеджменту та психології дають можливість керувати аудиторією. Знання в сфері маркетингу допоможуть знайти клієнтів у певній сфері діяльності, виявити себе як фахівця.
Харизматична людина не боїться бути оригінальною. Напроти, вона завжди має особисту думку стосовно будь-чого, що часто відрізняється від загальноприйнятої. Їй не страшно бути «білою вороною». І замість того, щоб смиренно йти за всіма, вона намагається повернути течію у свою сторону. Намагається повести всіх за собою. І нерідко їй це вдається. Лише харизматична людина так діє не з необґрунтованого протиріччя, а щиро і зі змістом. І саме це може підкупити оточення.
Харизма – дуже вагомий засіб для поліпшення своєї репутації. Засіб набуття авторитету в соціумі та професійних сферах. Він здатен будь-якого оратора перетворити з раніш невідомого обивателя в сильну та яскраву індивідуальність. Зробити його затребуваним фахівцем. Багато талановитих людей так і перебувають увесь час в тіні. Відбувається це лише з тієї причини, що у свій час не задумалися про формування та подальшому розвитку своєї харизми.
На завершення всього сказаного хотілося б підсумувати. Харизма — не вроджена, а набута риса. Її можна розвивати працюючи над власним іміджем та поведінкою. Змінюючи характер, займаючись самовихованням, а також розвитком особистих якостей та здібностей.