ua ru

Як навчитися блискуче відповідати на каверзні питання?

Щоб блискуче відповідати на будь-які провокаційні питання, потрібно добре імпровізувати. Це навичка, що включає і здатність відповідати на непрості, колкі та раптові питання. Співрозмовники задають їх для отримання певних відомостей, проте нерідко за ними стоять інші причини. Наприклад, рекрутер під час прийому вас на роботу хоче з’ясувати ваші приховані якості та мотиви. А також ступінь стресостійкості та поведінку у нестандартній ситуації.

Прочитайте наведені нижче рекомендації. Вони допоможуть вам навчитися чудово відповідати на різні безпардонні питання.

  1. Даючи відповіді на подібні питання, ви маєте право не надавати своєму опонентові жодної конкретики. Поводьтеся невимушено та впевнено. Так, можна відповісти абсолютно правильно, але в той же час зробити так, щоб ваші слова не мали ніякої користі. Наприклад, на запитання «Яка у тебе зарплата?» дайте відповідь «Середня по галузі». Або дайте загальну, але не дуже корисну інформацію.
  2. Можна «повернути» опоненту його ж питання. «Перепитайте» таким чином, щоб він відчув незручність за зайвий інтерес до вас. Застосовуйте універсальну фразу, що починається зі слів «Я вірно зрозумів, що …». А її кінцівка залежатиме тільки від того, чи думаєте ви продовжити розмову, чи бажаєте визначити свої особисті межі та ін. «Я вірно зрозумів, що ви не проти постояти біля мого ліжка?», або «Я вірно зрозумів, що ваша пріоритетна проблема на сьогодні — це моє інтимне життя?». Бажано сказати фразу максимально ввічливим, впевненим, холодним тоном.
  3. Почувши каверзне питання, завжди можна уявити себе знаменитою актрисою. Глибоко подивитися опоненту в очі, зробити зітхання, зобразити прірву зневіри та безнадійності. Після цього сказати трагічним тоном: «Прошу вас! Ніколи, ви чуєте, ніколи більше не ставте мені це питання!».
  4. Відповідаючи на провокаційне питання, можна пожартувати, викликавши у співрозмовника роздратування. Наприклад: «- Господи, скільки ж коштує це кільце? – Довелося нічого не їсти цілий місяць, але краса вимагає жертв, чи не так?»
  5. Іноді найкращим способом відповіді на нетактовне питання є пряма відповідь на нього. Нерідко така прямота здатна приголомшити та обеззброїти співрозмовника.

Також існують деякі універсальні відповіді, які можна використовувати, відповідаючи на провокаційні та колкі питання:

  • «Я захоплена твоєю майстерністю ставити запитання, що ставлять у глухий кут!»
  • «Ти — приголомшлива дівчина (чудовий хлопець), а хочеш знати, що мене в тобі завжди дивувало? Це те, як ти вмієш ставити несподівані (непрості, сильні) питання!»
  • «З радістю відповім на твоє запитання, але тільки дай відповідь спочатку, чому тебе це настільки хвилює?»
  • «Дайте відповідь, будь ласка, а вам для чого ця інформація?»
  • «Ви серйозно бажаєте про це поговорити?». Якщо почуєте ствердну відповідь, тоді впевнено відпаруйте: «А я — ні», — і посміхніться.