ua ru

Як навчитися красиво говорити без підготовки

Нездатність впевнено та красиво говорити, страх публічних виступів часто стають бар’єром на шляху до вашого кар’єрного та особистісного росту.

Однак, це зовсім не проблема. В цій статті ми розповімо, як навчитися красиво говорити без підготовки за допомогою простих вправ.

1. Спробуйте поговорити тарабарською мовою, наприклад: «Рифапна крузма – залор убаскан. Забаш перакун ацабін собалуг». Запишіть свій виступ на відео, після чого перегляньте та попрацюйте над помилками:

  • стежте, щоб ваш голос звучав переконливо та виразно
  • намагайтеся тримати погляд на аудиторії, а не дивитися на всі боки
  • намагайтеся мінімізувати зайві рухи.

2. Експромт на певну тематику. Візьміть в руки будь-яку книжку, відкрийте її на будь-якій сторінці та погляньте, з якого слова вона починається. Воно й стане темою промови, яку вам знадобиться виголосити протягом 60 секунд. Розкрийте тему, використовуючи різні факти, ситуації з особистого досвіду, жартуйте, говоріть усе, що приходить на думку. Основне правило — продовжуйте говорити не запинаючись. Можете трохи відійти від теми, а потім знову повернутися до неї. У міру вашого прогресу підвищуйте час виступу.

3. Навідні запитання. Ця техніка допоможе згадати все щодо заданої теми для кращого її розкриття. Наприклад, мова йде про медицину. У цьому випадку можна використати такі навідні запитання:

  • Що являє собою медицина?
  • Які бувають розділи медицини?
  • Чим корисна медицина для людей?
  • Які лікарі найбільш затребувані?
  • Як розвивається сучасна медицина?

4. Список слів. Запишіть п’ять абсолютно різних за змістом слів, наприклад: півень, місяць, тарілка, алое, комп’ютер. Після цього придумайте тему, наприклад: «Життя в мегаполісі». Ваше завдання: говорити на задану тематику не менше 2-3 хвилин, використовуючи цей перелік слів. В результаті у вас має вийти гарна та логічна промова. В цій вправі можна використовувати найрізноманітніші слова, підбирати різні теми та вправлятися, постійно розвиваючи та вдосконалюючи своє красномовство. Спочатку ваше мовлення буде некрасивим, однак з кожним разом буде виходити все краще.

Сподіваємося, що ці вправи дозволять вам зробити своє мовлення більш виразним, впевненим та красивим. Не раз сприятимуть у важку хвилину. Тренуйтеся із задоволенням!