ua ru

Красномовство для конферансьє

Конферансьє — це людина, що оголошує концертні номери та виступає в паузах між ними.

Ця робота вимагає від нього гострого розуму, таланту імпровізувати, навички розмовляти зі слухачами та розуміти їх. Основна місія конферансьє — пов’язати номери різних артистів в одне ціле. Які ж потрібні для цього вміння, і що це таке − красномовство для конферансьє?

У виступах на публіці не існує якихось певних правил, необхідно всього-на-всього освоїти нескладний алгоритм дій. На основі отриманих знань, отриманих практичним шляхом, у красномовстві можна добитися великого успіху.

  1. Основи красномовства з легкістю можна перейняти у гідних конферансьє. Споглядаючи за їхніми діями, досліджуючи їх поведінку, можна запозичити в них цю тактику.
  2. Виступ конферансьє вимагає знань і, насамперед, постійної практики. Від читання спеціалізованої літератури навички не будуть поліпшуватися з оптимальною швидкістю.
  3. Знання про мистецтво конферансу не такі цінні без практичних умінь. Немає аудиторії – вам на допомогу прийде красномовство, вправлятися їм можна і самостійно перед дзеркалом. У літературі з ораторської майстерності представлено величезний вибір усіляких технік.
  4. Гарний конферансьє не переймається негативними думками, особливо страхом невдач. Це, найімовірніше, стане перешкодою для публічного виступу. На час виступу всі сторонні думки потрібно викинути з голови. Максимальна захопленість виступом не дасть приводу для хвилювання.
  5. Красномовство для конферансьє передбачає і деякі правила його поведінки. Гарний конферансьє повністю володіє ситуацією, і під час виступу тільки він є господарем ситуації. Для цього не потрібно сперечатися, а варто знайти контакт із аудиторією та бути трохи вище неї. Досягти цього можна лише знаючи свою справу, і впевнено переконуючи своїх слухачів.
  6. Гарна та правильна дикція, грамотно складені речення та розмірений темп мовлення не дадуть аудиторії можливості заснути. Конферансьє не тільки повинен інтегрувати всі виступи в єдине дійство. Він також зобов’язаний задавати настрій всій програми, регулювати її насиченість.

Складність красномовства для конферансьє полягає в тому, що будь-який його виступ повинен вплинути на атмосферу всього вечора. Навчитися красномовства практично неможливо без систематичної роботи над якістю мовлення, почуттям гумору, дикцією. Говорити монотонно або повільно – зовсім не означає красиво. Найважливіше значення мають деталі, що допомагають стати красномовним конферансьє. Адже він перший, кого побачать глядачі. І саме за першим враженням можна вгадати реакцію та подальшу поведінку публіки. Якщо ця людина недостатньо добре одягнена, часто запинається, настрій слухачів в залі від початку буде негативним.