ua ru

Риторика та ораторська майстерність для підлітків

Риторика для підлітка — хороша основа для досягнення успіху в дорослому житті. Уміння красиво та чітко викладати думки принесе величезну користь не тільки під час публічних виступів з рефератом біля дошки навчального класу. З освоєнням ораторського мистецтва школярі набудуть впевненість в собі, навчаться відстоювати свою думку, невимушено приводити вагомі аргументи в суперечках і дебатах. Вони отримають можливість розвинути творчий потенціал, виправити вимову, стати комунікабельними.

ЗАВДАННЯ РИТОРИКИ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

Помилково вважати, що красномовство знадобиться тільки тим дітям, які планують пов’язати кар’єру з театром, сценою, політикою, кіно та телебаченням. Риторика допоможе краще справлятися зі шкільною програмою, без почуття ніяковості вступати в діалоги з дорослими людьми, підтримувати розмову на належному рівні. Поширені проблеми — збентеження, заминки та заїкання у мові, недоречні паузи та плутанина в думках — залишаться в минулому, не будуть перешкоджати соціальній адаптації.

Підлітки перестануть відчувати страх перед аудиторією в процесі участі в культурних заходах. Кожен шанс розповісти публіці цікаву історію, приправивши її психологічними прийомами та акторською майстерністю, буде використаний з величезним задоволенням. Школярі будуть відчувати себе як риба у воді на семінарах, відкритих виступах, презентаціях. Грамотно поставлена мова, відточена техніка оповідання, наполеглива робота над інтонацією, дикцією та мімікою допоможуть їм в цьому!

ЕФЕКТИВНІ ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПРАВИЛЬНОГО ТА ВИРАЗНОГО УСНОГО МОВЛЕННЯ

Переконливості юному спікеру додасть вміння бездоганно перетворювати думки в осмислені фрази та пропозиції, та грамотно вимовляти їх. Відточити цю якість не так просто — потрібно читати літературні твори, спостерігати за професійними ораторами, тренуватися в майстерності імпровізації. Або ж швидший та якісний результат дасть проходження курсу в Школі красномовства у професійних тренерів, які навчать міркувати логічно, правильно формувати мову, вести полеміку впевнено.