ua ru

Секрети успішних виступів видатних історичних особистостей

Є безліч фактів стосовно ораторського мистецтва, що розповідають про складнощі й бар’єри на шляху до ідеальної промови. У цій статті розповідається, до яких хитрощів вдавалися видатні історичні особистості для того, щоб досягти бажаного ефекту. А також про те, які прийоми ними використовувалися в цих цілях. Ці оратори є прикладами для мільйонів людей по всьому світу і, цілком ймовірно, замотивують і вас!

Аристотель вважається першим, хто написав книгу по красномовству. У ній він вказав одну з найбільш важливих умов для успішного виступу перед публікою. Його суть повинна відповідати зовнішності оратора. Адже погодьтеся, навряд чи буде успішною в аудиторії навіть філігранна промова бідно одягненого та неохайного чоловіка про те, як заробити свій перший мільйон.

Цицерон досить довго й уважно готувався до лекції перед публікою. Без попередньої підготовки він не здатний був промовити… зовсім нічого! Дуже часто тексти йому складала його жінка.

Демосфен намагався позбутися від рефлекторного смикання плеча, поміщаючи біля нього гострий ніж на репетиціях. Крім цього, у нього були апатична дикція та тихий голос. Тому він клав каміння в ротову порожнину і проговорював промову, намагаючись перекрикувати шум моря. Оратор прекрасно розумів, що стати красномовним можна тільки завдяки постійній практиці.

Михайло Ломоносов з усіх наукових галузей не був сильний виключно в зоології. Носорога він називав гіпопотамом, в іншому ж — які сфери він тільки не освоїв. Яким чином зумів він за 5 років навчання в Німеччині осягнути безліч наукових навчань тих часів? Як йому вдалось розширити межі свого розуму? Кілька років до цього на батьківщині він постійно студіював риторику, розцінюючи її як основну складову будь-яких наук.

Володимир Ленін, безперечно, був красномовним оратором. Його майстерність ґрунтувалася на експресії, яка була наповнена психоемоційною виразністю. Речі російського революціонера виступали своєрідною енергетичною батарейкою для аудиторії. І сьогодні багато хто йде послухати виступ навіть не важливо кого, а важливо, який. Йдуть з метою «зарядитися».

Уїнстон Черчіль вважав, що промовити лекцію тривалістю 60 хвилин зуміє хто завгодно. А ось до короткого 5-хвилинного виступу необхідно готуватися як мінімум місяць і базуватися на власному життєвому досвіді. Під ораторським фіаско він мав на увазі виступ довше, ніж на двадцять хвилин, коли він не оплачується.

Маргарет Тетчер мала досить різкий і писклявий голос. Вона відчувала себе дуже невпевнено перед аудиторією. Жінка добре розуміла, що її диплом хіміка ніяк не допоможе в красномовстві. Довгий час роботи над своїм голосом і оволодіння театральною та ораторською майстерністю дозволили їй ухилитися від долі хімічити в лабораторії. Щоб зайняти пост прем’єр-міністра Великобританії, Тетчер працювала з фахівцями по іміджу. А також із тренерами по голосовій постановці й акторами-вчителями.

Барака Обаму багато хто вважає найкращим оратором наших днів. У його промовах можна відчути не тільки техніку, скільки природні принципи, прийоми, мову. Ще на світанку своєї політичної кар’єри майбутній президент США був майстром виступів перед публікою.

Нік Вуйчич — це один з найбільших мотиваторів і ораторів сучасності, який дуже багато виступає перед публікою. Він розповідає про те, чому так важливо мати власний світогляд і великі мрії. Застосовуючи свій особистий досвід у всьому світі як приклад, він посилає виклик оточуючим. Для того, щоб вони побачили свої перспективні можливості й заглянули за межі своїх життєвих умов. Він ділиться власним баченням ситуації, як перестати вважати перешкоди проблемами, а замість цього почати розцінювати їх, як можливість до зростання і т.ін.

Проаналізувавши основні секрети успішних виступів видатних ораторів, можна зробити певний висновок. Практично кожна із наведених вище історичних особистостей стикалася з певними перешкодами на шляху до успіху перед публікою. Однак, їх безумовна віра в себе та свої сили, невідступна робота над собою та прагнення до самовдосконалення допомогли їм перевершити всі очікування.