ua ru

Вчимося правильно відповідати на незручні питання

«Яка в тебе зарплата?», «Чому ти такий худий?», «Коли ви вже одружитеся?», «Ви розійшлися, так?» — мабуть, кожній людині доводилося бути

в незручному положенні, коли надто допитливий співрозмовник хотів отримати інформацію, якою б не хотілося з ним ділитися.

Неважливо, що у вас запитали, наведені нижче способи допоможуть вам дати правильну відповідь вашому співрозмовнику.

1. Філософствуйте у відповідь

Якщо ви не бажаєте давати прямої відповіді на поставлене вам питання, можете просто поговорити на визначену тему. Якщо ви все ще не одружилися, скажіть, що традиційні цінності сьогодні дуже змінилися, складно вибрати одну єдину. Як правило, з такими висловлюваннями завжди погоджуються, і в такому випадку можна буде разом із співрозмовником пожалітися на життєві труднощі, відійшовши тим самим від прямої відповіді.

2. Попліткуйте

Змініть предмет розмови, розповівши про те, що, наприклад, питання про вашу заробітну плату в цей момент інтенсивно обговорюється. Тому що в компаніях-конкурентах співробітники аналогічного напрямку отримують більше грошей. Для прикладу розповідайте історії про своїх знайомих, навіть якщо вони вже втратили свою актуальність.

3. Брехня на благо

Це буває навіть смішно. Видавайте дешевий метал за дорогоцінний, знайомого – за бойфренда, вечерю в ресторані – за бізнес-переговори. Можливо, ваша уява втілиться в реальність а може, ця бесіда просто ніколи не повториться.

4. Жартуйте

Для чого формувати напругу там, де її і так вистачає? Як відомо, гумор діє як розслаблення на співрозмовників. Якщо у вас запитали щось для вас неприємне, інсценуйте ситуацію як абсурд. На запитання, коли у вас уже буде весілля, відповідайте, що з ранку ви саме поставили будильник, щоб потрапити в ЗАГС, але, на жаль, проспали. Але наступного разу – неодмінно!

5. Переадресуйте питання

Скажіть, що ви не знаєте, яка вартість ваших нових сережок – вам їх презентували. Чому не збільшують зарплату – запитаєте в боса. Коли ви схуднете – тільки Бог знає.

6. Скажіть правду

Це обеззброїть вашого співрозмовника. Безтактне питання потрапить у больове місце, і тільки тоді спрацює. Якщо вам дійсно неприємно відповідати на якесь запитання, означаэ існує проблема, яка вимагає вирішення. Але вже для себе самого, а не для уникнення неприємних бесід.